نموذج:  QA85Q7FAAUXZN
Samsung QLED QA85Q7FAAUXZN 85'' QLED 4K Smart TV
Features:
  • 85" QLED Q7F 4K Samsung Vision AI Smart TV (2025)
  • Refresh Rate :50Hz
  • Q4 AI Processor
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
  • Motion Technology : Motion Xcelerator
Features:
  • Refresh Rate :50Hz
  • Q4 AI Processor
  • Contrast Enhancer : Yes
  • HDR 10+ Support
  • AI Upscale:4K Upscaling
Bluetooth Version
5.3
Display Diagonal
85"
المنافذ
HDMI:3,USB: 1, Ethernet ( LAN) : 1
Series
Series
Samsung F Series
Dimensions and weight
Dimensions
1901.2 x 1132.3 x 359 mm, 45.1 kg