نموذج:  QA100QN80FUXZN
Samsung QA100QN80FUXZN 100-Inch Neo QLED 4K Smart TV
Features:
  • 100" Neo QLED QN80F 4K Samsung Vision AI Smart TV (2025)
  • Refresh Rate :100Hz (Up to 144Hz)
  • NQ4 AI Gen2 Processor
  • Contrast Enhancer : Real Depth Enhancer
  • HDR 10+ : Yes (Adaptive/Gaming)
  • AI Upscale:4K AI Upscale
  • Motion Technology : Motion Xcelerator 144 Hz
Features:
  • NQ4 AI Gen2 Processor
  • AI Upscale:4K AI Upscale
Display Diagonal
100"
المنافذ
HDMI IN:2,HDMI OUT:1,HDMI ARC: YES(e ARC),Optical In:1
Processor
Processor Family
Tizen
Dimensions and weight
Dimensions
2229.8 x 1332.4 x 415.4 mm, 81.7 kg