نموذج:  QA83S90DAEXZN
Samsung OLED QA83S90DAEXZN 83-Inch OLED TV Smart TV (2024) Smart TV
Features:
  • 83'' OLED S90D 4K Smart AI TV (2024)
  • Refresh Rate :100Hz (Up to 144Hz)
  • NQ4 AI Gen2 Processor
  • Contrast Enhancer : Real Depth Enhancer
  • HDR 10+ : Yes (Adaptive/Gaming)
  • AI Upscale:4K AI Upscale
  • Motion Technology : Motion Xcelerator 144 Hz
Features:
  • NQ4 AI Gen2 Processor
  • AI Upscale:4K AI Upscale
Bluetooth Version
5.2
Display Diagonal
83"