نموذج:  QA55S90DAUXZN
Samsung OLED QA55S90DAUXZN 55-Inch OLED TV Smart TV (2024)
Features:
  • 55'' OLED S90D 4K Smart AI TV (2024)
  • Refresh Rate :100Hz (Up to 144Hz)
  • NQ4 AI Gen2 Processor
  • Contrast Enhancer : Real Depth Enhancer
  • HDR 10+ : Yes (Adaptive/Gaming)
  • AI Upscale:4K AI Upscale
  • Motion Technology : Motion Xcelerator 144 Hz
Features:
  • NQ4 AI Gen2 Processor
  • AI Upscale:4K AI Upscale
Bluetooth Version
5.2
Display Diagonal
55"
Series
Samsung D Series
Dimensions and weight
Dimensions
1225.4 x 773.6 x 265.2 mm, 22.9 kg